Gyermek horgásztábor 2023 RSTE

green képe
2023 RSTE Gyermek horgásztábor.

Röszkei Horgásztábor 2023.

Az idén már sokadszorra került megrendezésre július első hetében a horgásztábor Röszkén, ami már több tízéves hagyományokra tekint vissza. Mivel engem most kezdett el igazán érdekelni a horgászat, alig vártam, hogy részt vehessek rajta. Tizennyolcan gyűltünk össze az első napon 10-15 éves gyerekek, fiúk és lányok vegyesen, a határon innen és a határon túlról. Az első nap azért volt egy kis izgalom, hiszen oktatás után horgászvizsgát is tettünk, de elmondhatom, hogy összességében hamar feloldódott a csapat. Soha senki nem volt egyedül, mindig volt kivel játszani, beszélgetni. Nagyon sok új dolgot tanultunk meg, a horgászatról és a természetről, de a legjobb az, hogy úgy tanultunk, hogy bringával bejártuk a környéket és a Holt Tiszánál horgásztunk így sajátítottuk el a szabályokat, amit minden horgásznak tudni kell, biztosan jól mutattunk a szuper egyenpólónkban amikor horgásztunk, tekertünk vagy épp jégkrémeztünk! A sok horgászat során mindenki fogott halat, a zsákmányunkat összegyűjtöttük és együtt elkészítettük!
A felnőttek mind jó fejek voltak és azt gondolom tényleg szinte mindent megmutattak nekünk, megtanultuk kezelni a horgászbotot, a csalizást, a horogkötést, a kíméletes bánásmódot, a hal megpucolását, majd megsütését is, sőt a Fehértói Halgazdaságnál megismerkedtünk a haltenyésztéssel és halfeldolgozással is, a horgásztábor utolsó napján pedig egy horgászverseny keretében kamatoztathattuk a szerzett tudásunkat. Szerencsére az időjárás is kegyes volt hozzánk, így bizton kijelenthetem, hogy a sok kalanddal, a megszerzett horgászvizsgával és tapasztalattal együtt mindenki jól érezte magát és várja a vízparti találkozásokat egymással az óriási halakkal no és persze a horgásztábort jövőre is!

Egy Táborlakó.