XI.Röszkei Halasnapok-Csónakos horgászverseny

Röszkei Sporthorgász és Természetvédő Egyesület
Cím: 6758 Röszke, József Attila u.20.
E-mail: horgaszegyesulet@roszkenet.hu
Website : http://horgaszegyesulet.roszkenet.hu

Tisztelt Horgásztársak!
A Röszkei Sporthorgász és Természetvédő Egyesület megrendezi

A TIZENEGYEDIK RÖSZKEI HALASNAPOK KERETÉBEN, CSÓNAKOS HORGÁSZVERSENYT RENDEZ
mely nyílt nevezéses csapat horgászverseny, és amelyre ezúton tisztelettel meghívjuk.

Verseny időpontja: 2022.07.02 (szombat)
Helye: Gyálai Holt-Tisza holtág Lisztes szakasz, átlagosan 100 m széles,
1,5 – 3 m vízmélységű, náddal szegélyezett vízterületen
Programtervezet:
05.30–től Gyülekező a „VIVA PIZZÉRIA ÉS SÖRÖZŐ Röszke Felszabadulás u.
06.00 Megnyitó, majd sorsolás.
06.30 Saját csónakok lerakása(gyülekező előtt is van rá lehetőség)
07.00 Csónakok indulása ,horgászhelyek elfoglalása, felkészülés (07.50-től etetés)
08.00-12.00 VERSENY
12.00-13,.00 Mérlegelés a csónakban.
14.00- tól a halászléfőzés helyszínén eredményhirdetés és ebéd.
A csapatok két főből állnak.
Versenyzőknek a nevezési díj tartalmazza az ebédet, a többiek a helyszínen fizethetik be.
Nevezési díj: 6000 Ft/csapat. Nevezni a horgászegyesület ügyfélszolgálati irodájában (csütörtökönként 14- 17 ig), a „Macsek Kisállat Eledel és Horgászbolt”- ban (06305792616) hét közben de:8-12-ig. A nevezési díjat a helyszínen is ki lehet fizetni, de a részvételt határidőre kérjük jelezni. A horgászversennyel egy időben halászlé főző verseny is zajlik, amelyik csapat nem főz azok részére ebédet tudunk biztosítani, melyet a nevezési díj tartalmaz.
Nevezési határidő:2022.07.01. 11.30 óra.
Díjazás: Az első három helyezett lesz díjazva.
Különdíjak: Legnagyobb halat kifogó horgász különdíjban részesül.
Általános szabályok:
A csónakok indítása fél percenként történik a sorsolás sorrendjében.
A csónakot a horgászhelyre kézi evezővel, vagy elektromos motorral lehet eljuttatni.
Szabad helyfoglalás van, a csónakot a parttól minimum 10 méterre szabad kikötni, a csónakok egymás közötti távolsága minimum 25 méter kell , hogy legyen.
A csónakok két karóval való kikötése, valamint mentőmellény használata kötelező.
Saját csónakból való horgászat megengedett.
A verseny ideje alatt a csónakban kizárólag a csapat tagjai (2 fő) tartózkodhatnak.
A csónakkal vízen tartózkodásra a Hsz. rendelkezései mérvadóak, amelyről a helyszínen a rendezőség eligazítást tart.
Az időjárás hatásaira, így különösen a hirtelen esőzésre, vagy az erős napsütésre számolva a versenyzőknek egyéni védőfelszerelésről kell gondosodniuk.
Korlátozott darabszámban a jelentkezési sorrendnek megfelelően csónakot tudunk biztosítani.
Horgászkészség 2 bot – 3-3 horoggal (úszós v. fenekező felszerelés).
Felhasználható nedves etetőanyag mennyisége maximum 10 liter.
Ezen kívül még összesen 1,5 liter élő anyag megengedett.(csonti, pinki, giliszta, szúnyoglárva, halszelet, stb.)
A zsákmány mérése a helyszínen történik. (az elfoglalt csónakhelyen)
A verseny idejére, a halfajokra egyébként jogszabályban megállapított méret-, mennyiség és faj szerinti korlátozás nincs érvényben. (állami horgászjegyen szereplő jegyzék szerint)
-Pergetés tilos
-Ha a versenyző süllőt fog, akkor a kímélet miatt azonnal vissza kell engedni a vízbe, és nem számít bele a fogási eredménybe.
-A kifogott halakat a verseny végéig lehet megtartani, ezért keretes haltartó háló használata kötelező!
-A verseny végén a halakat vissza kell tenni a vízbe

A rendezvény felelőse: Magyari László 703139920

Magyari László
elnök